Pardubičtí mládežníci ovládli domácí Sev.en Hockey Cup

NOVINKY

Následující turnaj

TURNAJ TALENTOVANÉ
MLÁDEŽE V LEDNÍM HOKEJI

Pardubičtí mládežníci ovládli domácí Sev.en Hockey Cup

Sobotní Sev.en Hockey Cup pořádaný v enteria areně si podmanili pardubičtí mladíci. Hráči ročníků 2012 a 2013 v soubojích s Kladnem, Zlínem a Litvínovem nenašli přemožitele a slavili zisk zlatých medailí. Mladé naděje ročníku 2012 navíc obhájili prvenství z prvního turnaje.

Ročník 2012 Pardubičtí mládežníci ročníku 2012 rozehráli turnaj na výbornou, když rozdílem šesti branek porazili Kladno. Ještě lépe se jim dařilo proti Zlínu, který rozstříleli 19:2 a zisk zlatých medailí zpečetili vítězství 12:3 nad Litvínovem. Druhé se umístilo se ziskem šesti bodů Kladno, na třetí příčce skončil Litvínov a bez jediného bodu Zlín.

Ročník 2013 O rok mladší hráči Dynama museli o výhru nad Kladnem bojovat do posledních vteřin, jelikož zvítězili nejtěsnějším možným rozdílem 5:4. Na branky velmi bohatý byl duel se Zlínem, který Pardubice zvládly poměrem 15:9. Poslední utkání turnaje přichystalo souboj o prvenství, pardubičtí mladíci si poradili se Zlínem 6:4 a mohli stejně jako ročník 2012 slavit zisk zlatých medailí.

„Jsem moc rád, že se děti opět mohou sejít, zahrát si, ukázat, co se za ten rok naučily. Jsem nadšený, když vidím jejich zápal, jak jezdí a přihrávají si a snaží se dávat góly. To je pro nás ta největší radost, že se turnaj může konat," řekl Václav Matys, generální ředitel Elektrárny Chvaletice. „Chtěl bych účastníkům popřát v této době hlavně zdraví, to je nejdůležitější. Ať se jim nejen líbí dnešní turnaj, ale ať do budoucna mají spoustu vzorů před sebou, ať se posouvají a ať je brzy uvidíme nejen v extralize ale třeba i na mistrovství světa a přivezou nám nějaké medaile.“

„Je velice dobře, že po roce jsme opět mohli uspořádat Sev.en Hockey Cup. A to z více důvodů: děti se potřebují hýbat, potřebují mít motivaci. Jen někde pobíhat venku pro ně není tak atraktivní jako hrát hokej. A také bylo důležité, aby neztratily další rok intenzivního tréninku a mohlo z nich něco vyrůst. Pardubice byly vždy postavené na tom, že měly celou řadu odchovanců. Byť jsem viděl, že podle ice timu jsou Pardubice extraligová špička z pohledu nasazování mladých hráčů, je potřeba, aby to pokračovalo dál. Všímám si i dobrých posledních výsledků juniorů. Je to základ a historie našeho klubu," řekl Jan Mazuch, náměstek primátora města Pardubice. "Popřál bych všem účastníkům turnaje, aby je hokej bavil a aby u něj zůstali. Ze všech asi nevyrostou špičkoví hráči, ale bude skvělé, když u toho zůstanou všichni.“

Zpět

Generální partner

Seven

Partneři